Gėlių auginimo ypatumai Lietuvoje

rozesLietuvoje gėlių augintojų daugėja – šia veikla domimasi tiek laisvalaikio leidimo, tiek uždarbio tikslais. Dažniausiai visi renkasi tulpes bei rožes, nes šios gėlės yra labiausiai perkamos tiek prekybos centruose, tiek ir gėlių salonuose ar parduotuvėlėse. Jeigu ir jūs domitės rožių bei tulpių auginimu lietuviškomis sąlygomis, tai turėkit galvoje, kad net ir laisvalaikio tikslais, vis tiek teks išleisti nemažai pinigų, jeigu ketinsite išauginti didelį kiekį tokių gėlių. Sunkiau ko gero bus pradedantiems gėlininkams, kurie minėtas gėles augins prekybos tikslais. Bet, nėra to, ko negalima išmokti, todėl ir ši veikla lengvai išmokstama pasitelkus viešai prieinamą informaciją.

Didžiausias iššūkis pradedantiems gėlininkams kyla tuomet, kai tenka rinktis inventorių. Įprastai visi viską nori pirkti, tačiau reikia pabrėžti, kad ir buityje susikaupusios šiukšlės gali būti naudingos. Pavyzdžiui, iš įvairių butelių galima pasigaminti vazonėlius, kurie bus reikalingi gėlių daigams sodinti. Perkant mažus vazonėlius, teks išleisti nemažai pinigų. Žinoma, viskas priklauso nuo auginamų gėlių kiekio. Jeigu jūs ketinate auginti tik vieną nedidelį rožių krūmą, tai išlaidų daug nepatirsite, nes jums nereikės jokių šiltnamių, drėkinimo sistemų ar šildytuvų. Bet, jeigu auginsite kuo didesnį kiekį, tai tuo daugiau pinigų teks išleisti. Daugiausiai pinigų išleisti reikės šiltnamiams bei šildytuvams. Drėkinimo sistemas irgi galima pasigaminti namų sąlygomis iš turimo inventoriaus, o blogiausiu atveju – bus galima laistyti tradiciniu būdu.

Jeigu auginamas gėlių kiekis bus didelis, tai jums reikės erdvaus šiltnamio. Jį reikės šildyti, jeigu rožes bei tulpes auginsite ir vėsiais metų laikais. Tam naudojami arba elektriniai šildytuvai arba krosnelės, bet jokiu būdu nerekomenduojama naudoti dujinių šildytuvų.

Kas liečia drėkinimo sistemas, tai jas susikurti nėra sudėtinga – tiesiog reikia didelės talpos bei kelių ilgų žarnų. Paprasčiausiai išvedžiojate žarnas prie kiekvieno vazono bei prijungiate prie talpos, kurioje yra vanduo. Jums reikės tik tinkamai paruošti išėjimo angas t.y. tas, per kurias lašės vanduo, nes mat dažniau bet mažais kiekiais laistyti gėles yra daug naudingiau nei laistant retai ir dideliu vandens kiekiu.