Jei nesate patenkintos savo plaukų būkle

Atėjo vasara, o jūs nesidžiaugiate dabartine savo plaukų būkle? Jei susiduriate su įvairiomis plaukų ir galvos odos problemomis, pats metas sužinoti keletą naudingų patarimų.

  • Iki šiol manėte, kad plaukus reikėtų trenkti vos kartą per keletą dienų? Netiesa! Ši taisyklė gali būti pritaikoma anaiptol ne visais atvejais. Jei jūsų plaukai yra normalaus ar sauso tipo, be abejo, kad jums gali pakakti ir vieno trenkimo per keletą parų, tačiau priešingu atveju, kai plaukai yra riebūs – to anaiptol nepakanka. Riebų plaukų atveju rekomenduojama plaukus trenkti ne rečiau kaip kartą per dieną. Tai padės pašalinti riebalų perteklių ir leis išvengti negražiai atrodančių plaukų.
  • Plauku formavimo sukosPanaudojus plaukų šampūną ir kondicionierių, labai gerai išskalaukite savo plaukus. Priešingu atveju plaukų priežiūros priemonių likučiai gali išsausinti jūsų plaukus ir galvos odą.
  • Plaukus patariama šukuoti su šepečiu, turinčiu mažiau dantukų – tokiu atveju išvengsite susigarbanojimo, plaukų išrovimo ir jūsų plaukai išliks žvilgantys.
  • Kondicionierių tepkite nuo plaukų vidurio lik galiukų.
  • Jei jūsų plaukai yra labai sausi, tuomet panaudokite kondicionierių ir ant galvos užsidėkite plastikinę kepuraitę. Luktelkite 30 minučių, o tuomet gerai išskalaukite plaukus.
  • Džiovindami savo plaukus rankšluosčiu turėtumėte būti labai atsargios. Jei tai darysite pernelyg smarkiai, galite pažeisti plaukų šaknis ir sukelti garbanojimąsi. Todėl kur kas geriau vandens perteklių išspausti su rankšluosčiu.
  • Jei naudojamos plauku formavimo sukos, tai turėtų būti daroma labai apgalvotai ir atsargiai. Nereikėtų naudoti pernelyg didelio karščio. Be to, šių priemonių nereikėtų naudoti kasdien.
  • Tą patį galima pasakyti ir apie plaukų džiovintuvą. Dažnai daroma klaida – plaukai džiovinami labai karštu oru. Tai pažeidžia plaukus, todėl juos reikėtų džiovinti tik švelniai šiltu oru.
  • Dar vienas svarbus patarimas – prieš džiovindamos savo plaukus, apsaugokite juos su viena iš plaukų formavimo priemonių, pvz., kondicionuojančiu plaukų pieneliu, kremu ar serumu.

Žinoma, tai ne vieninteliai patarimai, kuriais galite pasikliauti. Svarbu atsižvelgti į savo plaukų tipą ir jų būklę, o tuomet neapleisti tinkamos plaukų priežiūros ir kaip įmanoma labiau apsaugoti savo plaukus nuo kenksmingų aplinkos veiksnių.