Banko paskola ir nekilnojamo turto vertinimo paslaugos

Būtent pasinaudodami skolintais pinigais savo pirmuosius namus įsigyja daugelis naujakurių. Kas yra pakankamai įprasta praktika. Tačiau tuomet tenka susidurti su tam tikrais niuansais, apie kuriuos iš anksto ne kiekvienas pagalvoja. Ir vienas iš jų būtų turto vertinimas, kurio reikalauja praktiškai kiekvienas bankas. Pradžioje tai gali atrodyti pakankamai keista, bet iš tikrųjų tai labai logiškas žingsnis. Kadangi taip kreditoriai apsidraudžia nuo galimų rizikų ar piktnaudžiavimo. Juk nebūtinai perkamas turtas tiek ir vertas, kiek žmonės nori pasiskolinti iš banko. Tuo labiau, kad šios paskolos suteikiamos pakankamai draugiškomis sąlygomis. Tačiau dėl to nerimauti nereikėtų. Dažnu atveju šis žingsnis bus tik formalumas.

Kiek viskas užtrunka?

Tai labai priklauso nuo konkretaus atvejo. Kartais pirkimą galima atlikti ir kelių savaičių bėgyje ar netgi dar greičiau, nepaisant to, jog teks susitvarkyti įvairius dokumentus. Aišku, užtrukti gali ir pačios nekilnojamo turto vertinimo paslaugos, ypač, jeigu jas atliekantys specialistai bus užimti ir ne iš karto galės imtis darbo. Be to, jie turi pateikti dar ir oficialias savo išvadas, jog būtų galima užbaigti sandorį su banku. Tačiau iš esmės turto vertinimas neturėtų užvilkinti viso proceso, ypač, jeigu to imsitės kaip įmanoma greičiau. Lygiai kaip ir visų kitų formalumų bei dokumentų tvarkymas.

Ar brangiai kainuoja turto vertinimas?

Ši paslauga tikrai nepareikalaus didelių investicijų, nors jos kaina kiekvieną kartą gali kažkiek skirtis. Todėl norint sužinoti tikslią sumą geriausia būtų susisiekti su šioje srityje dirbančiais specialistais ir tai aptarti tiesiogiai. Kadangi kiekvienas iš jų gali taikyti individualius įkainius. Taip pat nekilnojamo turto vertinimo paslaugos kaina priklausys ir nuo pačio objekto ypatybių. Jeigu tam reikės skirti daugiau darbo, tuomet atitinkamai ir kaina bus didesnė. Nors dažnu atveju yra taikoma standartinė kainodara, ypač, jeigu tai įprastas ir kažkuo per daug neišsiskiriantis būstas. Tačiau bet kuriuo atveju geriausias variantas yra tiesioginis bendravimas su šiais specialistais praktiškai bet kokiais klausimais.