Ką reikia žinoti apie plaukų dažus?

Dažniausiai žmonės dažo plaukus norėdami pagerinti savo išvaizdą. Pavyzdžiui, dažnai pasitaiko vyresnio amžiaus žmonių, kurie kad atrodytų jaunesni ir gražesni, tokiems žmonėms plaukų dažymas yra dažna procedūra.  Pagrindiniai cheminiai dažymo proceso ingredientai yra vandenilio peroksidas ir amoniakas.

Plaukų dažymo ypatumai

Vandenilio peroksidas (oksidatorius) paprastai būna įvairių formų ir stiprumo ir padeda pradėti spalvos formavimo procesą. Ši cheminė medžiaga taip pat padeda sukurti ilgai išliekančią spalvą.

Kuo daugiau vandenilio peroksido dažiklyje, tuo daugiau surfūro pašalinama iš plaukų. Netekus surfuro, plaukai sukietėja ir praranda svorį.

Amoniakas veikia kaip katalizatorius, kai ilgalaikiai plaukų dažai susijungia su vandenilio peroksidu. Kaip ir visi šarminiai produktai, amoniakas padeda atskirti plauko kutikulę ir leidžia plaukų spalvai prasiskverbti į plauko žievę.

Priklausomai nuo šių cheminių medžiagų kiekio dažuose, plaukų dažai skirstomi į tris pagrindines kategorijas: laikinus, pusiau ilgalaikius ir ilgalaikius dažus.

Laikini plaukų dažai paprastai naudojami, kai einama į ypatingas progas, pavyzdžiui, Helovino vakarėlius ir kitus renginius. Šie dažai paprastai būna geliai, purškikliai, putos, skalavimo skysčiai ir šampūnai.

Dažniausiai šiuose dažuose esančios pigmento dalelės yra didelės ir negali patekti į plauko kutikulės sluoksnį; dalelės lieka prilipusios prie plauko stiebo, kurį paprastai galima lengvai pašalinti vos vieną kartą išplaunant šampūnu.

Pusiau ilgalaikiai plaukų dažai padengia plauko stiebą ir taip pat laikinai pakeičia plaukų spalvą į įvairius raudonos, mėlynos ir rožinės spalvos atspalvius. Juos naudojant, dažai išlieka 6-10 plovimų ir jų nereikia maišyti su kitais komponentais.

Dažų pigmentinės dalelės paprastai yra mažos ir lengvai prasiskverbia į plauko odeles.

Ilgalaikiai plaukų dažai naudojami, kai norite pašalinti natūralių plaukų pigmentą ir pakeisti jį kitomis spalvomis. Dažų dalelės paprastai yra labai mažos, todėl jos lengvai patenka į plauko kutikulę ir dėl to visam laikui pakeičia plaukų spalvą. Tai geriausi dažai, kai norite paslėpti žilus plaukus.

Tai pagrindiniai dažai, kuriuos galite naudoti plaukams dažyti. Turėtumėte atkreipti dėmesį, kad nors dažai veikia labai efektyviai, jie gali pažeisti plaukus. Dažai taip pat gali būti alergiški jūsų odai, todėl juos dėvėdami jausitės labai nepatogiai.

Todėl turėtumėte būti labai atsargūs ir užtikrinti, kad prieš naudodami produktus visada juos išbandytumėte.

Plaukų dažymo pliusai

Žmonės plaukus dažo jau daugelį metų, o dažniausiai tai daroma siekiant paslėpti žilus plaukus arba dėl mados. Rinkoje yra daugybė įvairių tipų plaukų dažų, todėl išsirinkti geriausią gali būti pernelyg sunku. Todėl svarbu daugiau sužinoti apie skirtumus, kad galėtumėte pasirinkti tokius, kurie būtų patogūs ir atitiktų tiek jūsų gyvenimo būdą, tiek plaukų tipą, kad išvengtumėte tolesnės žalos.

Plaukų dažai paprastai skiriasi savo chemine sudėtimi. Trys dažniausiai pasitaikančios dažų klasifikacijos yra laikini, pusiau ilgalaikiai ir ilgalaikiai. Ką gi, pažvelkime!

Laikini plaukų dažai:

Dažniausiai jie naudojami dažyti ypatingomis progomis ir net naudojami neįprastų atspalvių vakarėliams, renginiams ir Helovinui. Juos galima įsigyti šampūnų, skalavimo priemonių, gelių, putų ir purškiklių pavidalu, kurie paprastai būna ryškesni ir dar ryškesni nei pusiau ilgalaikiai ir ilgalaikiai.

Laikinuose plaukų dažuose esančios pigmento dalelės yra didelės ir negali patekti į kutikulės sluoksnį. Vietoj to spalvos molekulės lieka prigludusios prie plauko stiebo ir lengvai pašalinamos vos vieną kartą išplaunant plaukus šampūnu.

Nepriklausomai nuo to, kad jie gali išlikti ant naudotojo galvos odos, jei jo plaukai yra sausi arba pernelyg pažeisti, todėl pigmentai gali judėti į gilesnius plauko stiebo sluoksnius.

– Clairol Jazzing: “Clairol Jazzing” yra 18 atspalvių: nuo švelnių subtilių spalvų iki drąsių dramatiškų atspalvių; visuose juose nėra amoniako. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai tiesiog paimti reikiamą spalvą ant rankos ir švelniai paskirstyti ant plaukų, palikti 10-15 minučių, tada kruopščiai išskalauti ir išplauti šampūnu. Rezultatas – blizgantys ir glotnūs plaukai.

Ilgalaikiai plaukų dažai:

Ilgalaikio plaukų dažymo procedūra apima cheminių medžiagų naudojimą, kad būtų pašalintas natūralus plaukų pigmentas ir jis būtų pakeistas kitomis spalvomis. Naudojamas peroksido ir amoniako mišinys, kuris gali visam laikui pakeisti įprastą plaukų spalvą, tačiau plaukų spalvą galima pakeisti gana smarkiai, o gauta spalva yra gana tiksli. Tai puikiai tinka žiliems plaukams padengti.

Chemiškai apdoroti plaukai dažniau pažeidžiami ir net gali pasireikšti alerginės reakcijos. Jums turi tekti labai dažnai perdažyti šaknis.