Kada kreditas dirbantiems užsienyje neišduodamas?

kreditas dirbantiems uzsienyjeDabar kreditas dirbantiems užsienyje išduodamas itin retai, nes mat kai kurie svetur dirbantys lietuviai nepriklauso tai kategorijai asmenų, kuriems kreditoriai noriai skolina pinigus. Tai reiškia, kad dauguma dirbančių užsienyje yra pateikę išvykimą iš mūsų gimtinės tam, kad nereikėtų mokėti privalomojo sveikatos draudimo. Jeigu toks asmuo pateikia paskolos paraišką kažkurioje kredito bendrovėje, kuri įsikūrusi Lietuvoje, tai dažniausiai tokios kredito įstaigos tokias paraiškas atmeta. Taip yra dėl to, kad kredito įstaigos reikalauja, jog besiskolinantys asmenys būtų registruoti Lietuvoje t.y. tos bendrovės pinigus skolina tik nuolatiniams Lietuvos gyventojams. Žinoma, pasitaiko įvairiausių išimčių, todėl jeigu dirbate užsienyje, turėtumėte labiau pasidomėti kokiomis aplinkybėmis galbūt galėtumėte gauti kreditą Lietuvoje.

Kreditas dirbantiems užsienyje neišduodamas sukčiams, nemokiems, bedarbiams.

Jeigu jūs pateikėte kredito paraišką kažkurioje lietuviškoje paskolų bendrovėje, tačiau kreditorius mato, jog jūs anksčiau nevykdėte įsipareigojimų, tai jums paskolos niekas neišduos. Kreditų bendrovės nenori skolinti pinigų tiems, kurie anksčiau negrąžino skolų kitiems kreditoriams ar paslaugų teikėjams. Jeigu jūs buvote tokioje situacijoje, tai tikėtina, kad jūsų įsipareigojimų nevykdymas bus užregistruotas kredito istorijoje. Net jeigu ir sumokėjote skolas, vis tiek toks įrašas išliks ilgam laikui.

Kreditas dirbantiems užsienyje nesuteikiamas ir tuo atveju, jeigu kreditingumo vertinimo metu matoma, jog asmuo yra registruotas darbo biržoje. Tai reiškia, kad jeigu nelegaliai dirbate užsienyje, bet Lietuvoje esate registruoti kaip bedarbiai, tai jums jokios paskolos negali būti išduodamos. Tai prieštarautų įstatymams.

Kiekvienas asmuo turi žinoti, kad kreditas dirbantiems užsienyje išduodamas pagal vienodą tvarką.

Jeigu jūs užsienyje dirbate jau gana ilgą laiką, tačiau per tą laiką prisiėmėte ir nemažai įsipareigojimų, tai viskas priklausys nuo to pajamų ir išlaidų santykio. Kiekviena bendrovė yra priversta apskaičiuoti tikimybę ar jums pavyks visas įmokas mokėti laiku. Nepaisant to, kad dirbate užsienyje, jums gali būti taikomi ir specifiniai reikalavimai. Kaip minėjome – jeigu jūs būsite pateikę deklaraciją dėl išvykimo iš Lietuvos, tai vargu ar kuri nors lietuviška kredito įstaiga jums išduos paskolą pagal jūsų norimas sąlygas.

Atnaujinta 2019 m.

Kreditai dirbantiems užsienyje ne visiems pagal išgales

Daug kam atrodo, kad gauti paskolas šiuo metu yra be galo paprasta, tačiau daug žmonių susiduria su problemomis. Štai, kreditai dirbantiems užsienyje dažniausiai nėra prieinami, nes tokie asmenys neatitinka daug sąlygų, kurias nustato tiek kreditoriai, tiek ir įstatymai. Lietuvoje visi vartojimo paskolų ir kreditų teikėjai privalo laikytis teisės aktų reikalavimų, o tai reiškia, kad paskolas jie išduoti gali ne visiems. Jie turi remtis tam tikra mokumo vertinimo metodika, kuri nustatyta mokumo vertinimo nuostatuose. Pagal ten esančius nurodymus kiekvienas kreditorius turi vertinti klientų mokumą. Jeigu sąlygos prasilenkia su reikalavimais, vadinsi paskolos išdavimas tokiam asmeniui būtų laikomas neteisėtu.

Dabar kreditai dirbantiems užsienyje yra sunkiai prieinami. Tačiau, ekspertai pataria kreiptis ne į lietuviškas kredito įstaigas, o būtent į tas, kuriose gyvenama. Trumpai tariant, jeigu esate emigravę, tai turėtumėte paskolos prašyti būtent toje šalyje veikiančiose kredito įstaigose. Kas žino – galbūt ten netgi būtų geresnės skolinimosi sąlygos. Jeigu jūs bandysite paskolą gauti Lietuvoje, nors čia net negyvenate, tikėtina, kad be reikalo švaistysite savo laiką ir nieko gero nepešite. Pagrindinė taisyklė lietuviškos kredito įstaigose – paskolos gavėjas turi gyventi mūsų šalyje.

Taip pat pravartu žinoti, kad kai kuriems asmenims gali būti taikomos išimtys dėl 40 procentų pajamų taisyklės. Pavyzdžiui, kreditai dirbantiems užsienyje kartais gali būti suteikiami, jeigu jie ten dirba tik laikinai ir uždirba dideles sumas. Tuomet 40 procentų taisyklė gali būti taikoma su išimtimis. Aišku, vis tiek teks vertinti pajamų sumą ir turimus mėnesio įsipareigojimus, tad džiūgauti per anksti nereikėtų.

Kaip bebūtų, paskolų teikėjai nori, kad klientai būtų atsakingi ir visada laiku sumokėtų visas įmokas. Tačiau, kai kurios bendrovės, prieš sudarant paskolos sutartis, informuoja klientus, kad per paskolos sutarties galiojimo laiką asmuo turės teisę atidėti įmoką kažkiek tai kartų. Aišku, vienur teks mokėti atidėjimo mokesčius, o kitur galbūt jie bus nemokami. Būtina pabrėžti, kad kredito atidėjimo mokesčiai kai kur gali būti labai dideli, tad labai svarbu viską tinkamai apskaičiuoti.

Atnaujinta 2020-05-12

Kaip vyksta skolinimasis kai prieš pat pandemiją dirbta užsienyje?

Skolinimosi galimybės Lietuvoje – itin plačios, tačiau ne visiems asmenims pavyksta gauti finansavimą taip, kaip jie to nori. Štai, kreditas dirbantiems užsienyje neretai yra nepasiekiamas dėl paprastų priežasčių. Viena pagrindinių – išsiregistravimas iš Lietuvos. Aišku, kai kuriems asmenims tai nėra problema, nes vis dėlto – kai kurie skolinasi užsienio bendrovėse. Kaip bebūtų, Lietuvoje pasiskolinti pinigų norintys asmenys turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Taip pat patariama atidžiau vertinti savo situaciją, nes ji daug ką pasako. Jeigu skolinatės žinodami, kad jūsų finansinė padėtis yra nepavydėtina, tuomet kodėl kreditorius turėtų norėti rizikuoti? Kredito įstaigos tikrai įvertins jūsų esamą situaciją.

Jeigu bus aiškiai matoma, kad jūsų situacija yra labai prasta, tuomet nebus galimybė gauti kredito. Paskolų bendrovėms neleidžiama propaguoti neatsakingo skolinimo. Tai reiškia, kad jeigu jos suteikia paskolas nedirbantiems ar pajamų negaunantiems asmenims, vadinsi jos nesilaiko tvarkos. Už tai yra numatytos bausmės ir dažniausiai tai būna solidžios piniginės baudos. Siekdamos išvengti tokių sankcijų, kredito įstaigos tiesiog atmeta neaiškių asmenų pasiūlymus. Jos tiesiog neteikia paskolų negaunantiems pajamų.

Kreditingumo vertinimo metu visada paaiškėja kokias pajams asmuo gauna kiekvieną mėnesį. Kai atliekama ši procedūra, kreditorius žiūri į specialiose informacinėse sistemose esančią informaciją. Apie mėnesio tvarių pajamų sumą dažnai įspėja SODROS duomenų bazės. Aišku, kai kuriais atvejais turimi duomenys iš registrų prasilenkia su realybė, todėl galimas duomenų tikslinimas rankiniu būdu. Jeigu galvojate, kad paskolų bendrovė jums nesuteiks paskolos dėl per mažų gaunamų pajamų, tiesiog galite viską apskaičiuoti patys. Taip bus daug aiškiau.

Apskaičiuoti ar asmuo gali gauti norimo dydžio paskolą yra lengva. Asmuo turi iš gautų pajamų vidurkio atimti visus finansinius mėnesio įsipareigojimus. Būtina paskaičiuoti kokią procentinę dalį pajamų asmuo skiria toms įmokoms sumokėti. Jeigu ta dalis siekia 40 procentų tvarių pajamų, tuomet tai yra signalas, kad skolinimosi ribos jau yra pasiektos. Todėl tokiai atvejais galima gauti nebent refinansavimo paskolas, kurios tik pagerintų situaciją.

Tiesiog kiekvienas asmuo pats turi įvertinti ar jo padėtis leidžia gauti naujas paskolas.