Kremavimo urnos – teisingas pasirinkimas mirus artimajam užsienio šalyje

Su kremavimu galime susidurti tik tuomet, kai miršta artimas žmogus. Gera būna žinoti, jei pats mirusysis atsisveikindamas paprašė kremavimo paslaugos arba buvo išsakęs tokį norą anksčiau ir tai žinojote jau seniai. Aišku nurimus pirminiam išgąsčiui, liūdesiui ir nors kiek suvaldžius emocijas būtina imtis racionalių sprendimų. Ypač būna sunku, jei artimas savo gyvenimo kelionę baigė užsienio šalyje. O taip pastaruoju metu nutinka vis dažniau, nes lietuviai kasmet vis aktyviau keliauja (jei neskaičiuosime karantino laiko, kai buvo stabdomi skrydžiai). Vieni tai daro savo malonumui, o kitiems tai gali būti gyvybiškai svarbu dėl ten teikiamų paslaugų, vyraujančio tam tikro klimato ar tiesiog nuolat būna siunčiami į komandiruotes. Scenarijų būna pačių įvairiausių. Tad kur ištiks mirtis Jus ar Jūsų artimą žmogų niekas niekada negali net numanyti. Verta iš anksto žinoti tam tikrą informaciją, kad esant reikalui galėtumėte reaguoti žaibiškai.

Ten, kur susiduriate su kremavimo paslaugomis, šalia būna ir kremavimo urnos. Šie indai skirti laikyti bei transportuoti mirusiojo palaikus. Būtent jose beveik visais atvejais ir užsienyje mirę ar žuvę piliečiai yra transportuojami atgal į tėvynę ar ten, kur pageidauja artimieji. Kremavimo urnos yra pats paprasčiausias metodas persivežti artimąjį namo. Tie, kuriems tokias netektis jau teko patirti, sutinka, kad tai tikrai patogu ir kelia mažiausiai keblumų. Kremuotą kūną yra žymiai lengviau transportuoti tiek žemės, tiek ir oro transportu. Gimtojoje žemėje Jums tereiks pasirūpinti, kur galėsite urną palaidoti. Jei pirma mintis buvo laikyti ją namuose, tai tikrai to daryti negalėsite. Urna turi būti laidojama kaip ir karste esantis kūnas. Nors pastarajame daikte matyti savo artimąjį yra tikrai daug kartų sunkiau ir emociškai, ir fiziškai. Verčiau tegul tą stiprų netekties skausmą ištverti Jums padeda kremavimo urnos.

Jei nuspręsite atsisakyti kremavimo bei mirusį kūną transportuoti, o miręs Lietuvos Respublikos pilietis nebuvo apsidraudęs, tai tuomet jo palaikų parvežimu ir visų su tuo susijusių paslaugų apmokėjimu turi pasirūpinti mirusiojo artimieji. Jie taip pat gali kreiptis ir į pasirinktą laidojimo paslaugų bendrovę bei sudarydami su ja sutartį dėl palaikų parvežimo, įgaliodami bendrovę atsiimti palaikus bei visus reikiamus dokumentus. Viskas daug paprasčiau kremuojant. Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės arba konsulinės įstaigos leidimo nereikia, jeigu vešite žmogaus palaikus urnoje.