Pastatų šiltinimas putomis yra gana populiari ir paklausi paslauga. Putos, kurias galima įpurkšti į oro tarpus, yra poliuretanas ir termoputos. Šiltinant ir vienomis, ir kitomis, darbai vyksta sparčiai – vidutinio dydžio namas gali būti apšiltinamas vos per 1 dieną. Šiltinimas putomis pasižymi ekologiškumu, ilgaamžiškumu bei patvarumu.
Šiltinimas poliuretano putomis
Poliuretano putomis gali būti izoliuojamos įvairios pastato dalys: stogai (plokšti ir šlaitiniai), lubos, perdangos, pertvaros, išorinės bei vidinės sienos, pamatai. Putomis gali būti šiltinami mediniai ir mūriniai pastatai, statomi nauji ir atnaujinami, arba renovuojami, anksčiau statyti.
Taip pat poliuretano putos, kaip labai pasiteisinusi termoizoliacinė medžiaga, naudojama izoliavimui, arba apšiltinimui
- talpyklų (vaisių ir daržovių),
- angarų,
- vamzdynų (šiluminių trasų, vamzdžių, įvairių požeminių komunikacijų),
- gyvulininkystės komplekso statinių (fermų, daržinių, sandėlių)
- Šiltinimas poliuretano putomis garantuoja tinkamą netgi nešildomų patalpų izoliavimą. Kadangi poliuretanas (PPU) yra ekologiška šiltinimo medžiaga, apšiltinus šiomis putomis, jos nepakenks nei žmonėms, nei gyvuliams, nei maisto produktams.
Poliuretano putos sandariai užpildo bet kokius įtrūkimus, nesandarumus, nes sudaro ištisinį izoliacinį sluoksnį. Stogo ir pastogės šiltinimas poliuretano putomis padės sumažinti didžiąją dalį šildymo išlaidų. Šiltinant šiomis putomis, nereikalinga izoliacinė plėvelė, kuri yra būtina izoliuojant kitomis medžiagomis.
Poliuretano putų teigiamos savybės
- Apšiltina net sunkiausiai prieinamas vietas.
- Puikiai izoliuoja šilumą. Ženkliai plonesnis poliuretano putų sluoksnis geba taip pat kokybiškai išsaugoti tokią pačią šilumą kaip daug storesnis kitų šiltinimo medžiagų. Pastato sienas šiltinti užtenka 10 cm, o lubas – 15 cm storio poliuretano sluoksniu).
- Pasižymi itin gera drėgmės izoliacija, o tai labai svarbu drėgmę išskiriantiems produktams, kurie laikomi tam tikrose talpyklose ar sandėliuose.
- Pusiau atvirų porų poliuretano putos suteikia galimybę sienoms „kvėpuoti“ – pašalinti iš savęs drėgmę, kas labai svarbu.
- Uždarų porų šiltinimo poliuretanu sistema suteikia galimybę išlaikyti drėgmės bei temperatūros santykį specialios paskirties patalpose.
- Kokybiškai izoliuoja garsą.
- Poliuretanas puikiai limpa prie bet kokių šiltinamų paviršių, kuriems nereikia specialaus paruošimo.
Šiltinimas termoputomis
Termoputomis gali būti šiltinami sienų, grindų ir lubų tarpai. Šiltinimas termoputomis yra efektyvus izoliuojant mūrinius ar medinius bei apmūrytus namus. Tačiau atskirų termoputų gamintojai įspėja neapibendrinti visų termoputų savybių, o atsižvelgti tik į konkrečios termoputų rūšies technines charakteristikas.
Pavyzdžiui, sienose esančių oro tarpų šiltinimui skirtos norvegiškos termoputos „Wall-Foam“, pasižyminčios termoizoliaciniu efektyvumu (oro tarpą užpildo 100 %), yra naudojamos ir atšiauraus klimato kraštuose. Taigi, jei termoputos tinka šiltinti šiauriniuose kraštuose, tuomet Lietuvoje izoliuojant termoputomis galima tikėtis pačių geriausių rezultatų.
Termoputų teigiamos savybės
- stabdoma ventiliacija tarp sienų;
- apšiltinus namą termoputomis, sumažėja šildymo išlaidos;
- padidėja sienos šiluminė varža;
- kokybiškai izoliuoja garsą;
- termoputomis apšiltintos sienos užkirs kelią drėgmei ir pelėsiui;
- termoputos yra ekologiškos, bekvapės, ilgaamžės, patvarios putos.
Termoputos gaminamos iš dervų, kietiklio, vandens ir šilumą izoliuojančių medžiagų. Pastarosios specialia įranga įpučiamos į sienose esančius oro tarpus per mūro siūlėse išgręžtas skyles, nesugadinant pastato fasado. Dėl šios savybės termoputos yra tinkamiausios naujų namų apšiltinimui, kurių sienose yra likusių nesandarių ir namus vėsiais paverčiančių oro tarpų. Šiltinant jomis galima tikėtis aukščiausios kokybės rezultato, nes termoputos sudaro vientisą termoizoliacinės medžiagos sluoksnį.
Daugiau informacijos apie šiltinimą termoputomis rasite čia.